23 Kasım 2009 Pazartesi

iyi ki doğdum Ayşenin annesi oldum :)))


bugün biraz yaşlıyım sanki...gülücükler açan suratımda çizgiler daha da mı belirdi ki...düşünceler çoğaldıkça zamanımda, geçmişe özlem daha da bir arttı sanki...zaten son iki senede yaşıma eklenen yıllar hayata daha da bir bağlar oldu ...kızımla eşimle annemle babamla ve tüm sevdiklerimle huzurluyum ya daha ne isterim...yıllarla katılan bana endişeler korkular olsada daha da bir kıymet billir oldum sonunda...hesaba çeker ya insan arada bir kendini...sonra hep mutluluk ve sağlık ister ya gerisi teferruattır....daha ne isterim Allahımdan tüm sevdiklerimle sağlıkla huzurla mutlulukla ömrümüz olsun her birimizin...gönüller bir olsun her yer mutlu olsun...ve herkesin gönlündeki gerçek olsun....32 sene önce doğmuşum 22 kasımda...bayramın ilk günüymüş...heyecana sarılıp kucaklamışlar beni...el bebek gül bebek büyümüşüm sonra...30 a geldiğimde hayata yeniden doğmuşum kızımla...daha ne isterim...
tüm sevdiklerim benimle hamd olsun...
bakın yine hayalim geldi karşıma....sahil kasabasındayım... sakin ve düzgün insanlarla dolu yeşil mi yeşil bir yer....tatilde değilim yaşadığım yer orası....çiçeklerle dolu bahçemde almışım çayımı elime...çayımı yudumlarkene mis gibi sıcacık annemin börekleri kokmakta...güneş yüzümüze vururken bir yanda dalga sesleri...daha ne isterim değilmi...istediğim tek şey tüm sevdiklerimle sağlıklı huzurlu mutlu güzel uzun bir ömür...Allahım hiç birimizi ayırmasın İnşallah...ve beklediğimiz haber sağlıkla iyilikle güzellikle gelsin Allahım....

Allahım dualarımızı kabul eyle...amin...

sevgiyle mutlu kalın...

20 Kasım 2009 Cuma

Meleğim 21 aylık...

Ayşe kızım sen doğduğunda;

20 Kasım 200913:46 itibarı ile 20 Şubat 2008Bir Çarşamba günü dünyaya geldinSen doğalı 21 ay geçtiSen doğalı 91 hafta geçtiSen doğalı 639 gün geçtiSen doğalı 15.349 saat geçtiSen doğalı 920.986 dakika geçtiSen doğalı 55.260.516 saniye geçti
marastime=55259195;

Şu anda 1 yaşındasın
Bir sonraki doğum gününe 91 gün var
Bir sonraki yeni yıla 41 gün var
Hicri takvime göre doğum tarihin 13 Safer 1429
Tahmini ana rahmine düşme tarihin 16 Mayıs 2007
Şuan için Dünyadaki insan nüfusu : 7.025.536.124
Ortalama Türk erkeği ömrüne 65 yıl uzaktasın
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki erkek ömrüne 71 yıl uzaktasın
Ortalama Türk kadını ömrüne 70 yıl uzaktasın
Ortalama gelişmiş ülkelerdeki kadın ömrüne 78 yıl uzaktasın
Allah uzun ömürler versin
Senin yaşına eşit bir ördek 0 yaşında
Senin yaşına eşit bir keçi 0 yaşında
Senin yaşına eşit bir kedi 0 yaşında
Senin yaşına eşit bir at 0 yaşında
Senin yaşına eşit bir balina 5 yaşında
Balık burcundansınBurç taşın Mor Yakut
Burç UyumlarıYengeç, Akrep, Balık burçlarıyla uyumun çok iyi.
Oğlak, Kova, Koç, Boğa burçlarıyla uyumun iyi.
Aslan, Terazi burçlarıyla uyumun orta.
İkizler, Başak, Yay burçlarıyla uyumun kötü.
Burcuna göre çiçeğin Nergis
İlkbaharda balığın doğumu ile sarı renkli nergislerin de çiçekleri açar.
İlkbahar çiçeği ünvanı ona aittir. Özellikle trompet nergisi parlak sarı rengi ile büyüleyicidir.

Balık burcunun ünlüleri;
Albert Einstein
Galileo Galilei
Vivaldi
Marlon Brando
Ursula Andress
Elizabeth Taylor
Frederic Chopin
Rosa Luxemburg
Georg Friedrich Handel
Ornella Mutti
Suna Yıldızoğlu
Füsun Önal
Victor Hugo
Salvador Dali
Mihail Gorbaçov
Paolo Pasolini
Michelangelo
Sibel Turnagöl
Ercan Saatçi
Ferhan Şensoy
Seray Sever
Naşide Göktürk
Recep Tayyip Erdoğan
Aydan Şener
Beyazıt Öztürk
Balık burcuna uygun meslekler;Doktorluk, öğretmenlik, sosyal görevlisi, din adamlığı, müzisyen, tasarımcı, metin yazarı, yazar
Balık burcunun gök cismi: Neptün: Hayaller temsilcisi
Burçlar ve ElementlerElementin : Su
Su bir çok şekilde bulunabilir. Sıvı, buhar, gaz ya da donmuş olabilir. Küçük bir su kabarcığı kadar masum ya da okyanustaki kabarmış bir dalga kadar vahşi olabilir.
Herşeyi çok derinden hisseden su burçlarının içlerinde ihtiras fırtınaları esse bile dışarıya fazla bir şey belli etmezler. Sakin sular derin olur derler. Su burçları bir şeyi anlayıp çözmeye çalıştıkları zaman sessizleşip içlerine kapanırlar. Onları tanımak ve anlamak zaman içinde olacaktır. Kendilerini yavaş yavaş açarlar.
Su burçları yoğun ve güçlü duygularını özenle korumaya çalışırlar. Aşık oldukları zaman bütün kalpleri ile severler ve çok bağlanırlar. Duygusal, romantik ve çok hassastırlar. Sezgileri çok güçlüdür ve sizin söylediklerinizden çok yüz ifadenizden, ses tonunuzdan, vücut dilinizden anlam çıkarırlar. Bu özellik Balık burcunda çok gelişmiştir. Su, temizler ve hayatın devam etmesini sağlar. Su, evrensel çözücüdür, maddeleri çözer ve onun özelliklerini alır. Su burcundan birine sorununuzu anlatın, kendi sorunu imiş gibi üstlenecektir. Sizi dikkatle dinler, duygularınızı hisseder, manevi destek olur ve iyi tavsiyelerde bulunur.
Başkalarının dertlerini kendi dertleri gibi üstlenip üzülmekten ve devamlı fedakarlıklarda bulunmaktan yıpranırlar. Bu yüzden ara ara yalnız kalıp, toparlanmaya ihtiyaç duyarlar.
Su grubu ruhu yönetir. Su sınırlanmayı sevmez, hayal gücü çok gelişmiştir ve çok yaratıcıdır. Resim, müzik, fotoğrafçılık, edebiyat ve dansta diğer insanlardan ilham alarak yaratırlar. Yaratıcılıkla ilgili işlerde, küçük işletmelerde, atölyelerde ya da kendi işlerinde çalışmaktan zevk alırlar.
Keskin sezgileri ile finans alanında da çok başarılı olabilirler. Su burçları yakın ilişkilerde daha çok başarılıdırlar.
Balık sonuncu burçtur ve kendinden önce gelen bütün burçlardan bir özellik almıştır. Bu yüzden de bütün burçlarla iyi anlaşır. Manevi değerleri ağır basan Balık burcu diğer insanlara yardım eder. Kova genel anlamda insanlık için bir şeyler yaparken, Balık burcu birebir insanlara yardımcı olur. Başkalarına yardım etmek uğruna kendini feda edebilir. Balık burcu fedakarlık demektir ve yakınları için yapamayacağı fedakarlık yoktur.
Kader Sayın 5 (Yazıcı)Dogustan Merkur ozellikleriniz var. Enerji canlisiniz.Ince bir zekanizin yani sira iyimser bir kisiliginiz var. Yasam sizin icin cesaret gerektiren bir macera. Eglenmesini dahasi yasamasini cok iyi biliyorsunuz. Yasamin degiskenligi sizin degisik ve cesitlilige olan duskunlugunuzle tam bir uyum icinde oldugundan yasama rahatlikla ayak uydurabilirsiniz. Dunyanin merkezi olmaktan hoslaniyorsunuz. Ama olmadiginizi bir turlu kabul etmek istemiyorsunuz.Ozgurlugunuze cok duskunsunuz. Ve hic bir seyin sizi ozgurlugunuzden alikoymasina izin vermiyorsunuz.Sozcukleri kullanmada cok basarilisiniz. Bundan dolayi konusmaya dayali mesleklerde cok basarili olursunuz. Eglence ve yazin dunyasinda bir yildiz gibi parlayabilirsiniz. Ancak ustun konusma yeteneginiz bazen sorunlarada yol acabilir.Bilmediginiz konulara dalarak mahcup olabilirsiniz.Degisken bir karakteriniz var. Bu kotu bir ozellik degil.Kimileri icin bir zevk de denilebilir. Size gore akilli insan zamana ayak uydurmak zorundadir.Ihtiyaclarinizin neler oldugunu biliyor ve bu ugurda yapmaniz gerekenlerden kacmiyorsunuz. Sizin icin mutluluga giden yol buradan geciyor. Her ne pahasina olursa olsun almak.Mutluluk kendinizi ifade etmek ve basariya ulasmaktir.
Dogum gününüze göre hangi hayvansın? (Kaplumbağa)Uyumlu, sicakkanlı birisiniz. Size nasıl davranılmasını istiyorsanız siz de herkese öyle davranıyorsunuz.Sadık ve dürüstsünüz, yapmacık insanlara ve dedikoduya karşısınız.
Burcunuza göre tatil seçeneğin;Balık insanı iflah olmaz bir romantiktir. Tatilinden iyice zevk alabilmesi için biraz fantezi olmalıdır. Gerçek, günlük hayata benzeyen sıradan bir tatil ona göre değildir. Su elementi Balık için en iyi tatil, ada ve deniz kenarında olandır. Dalga seslerinin duyulduğu, deniz manzaralı küçük bir otel, hassas Balık insanını rahatlatacak ve sakinleştirecektir. Balık fazla atletik olmayan yaratıcı bir burçtur, bu yüzden ağır sporlar yerine yüzmeyi, kürek çekmeyi, yelkenle açılmayı, şnorkelle dalmayı ve sahilde uzun yürüyüşlere çıkmayı tercih edecektir.Tekne kiralamak harika bir fikir olacaktır, fotoğraf makinesi ile artistik yaratıcı fotoğraflar çekecektir. Balık burcu ayakları temsil eder. Balık insanı özellikle romantik aşk şarkıları ile dansetmeyi çok sever. Sezgileri gelişmiştir ve seyahat sırasında keşfetme duygusu ona zevk verir. Onu yapılması gereken tatil aktiviteleri ile programlamaya kalkmayın. İlginç şeyler bulursa kalmak isteyecek, özgür olamama hissi ise onu rahatsız edecektir.
Burcunuza göre şarkı;Sen yinede Yaşardan " Beş dakika bekle git" söylersin
Burcunuza göre internet alışkanlıkların; Balık burcunun en belirgin özelliği sanal alemdeki oynadığı oyunlardır. Zira Onu chat yaparken nadir görürsünüz. Kendini sanal oyunlara adapte eder. Durumu sürekli Dışardadır Otomatik msjnda "Oyun oynuyorumm yazın cevap veriririm" yazar ama cevap verdiğine henüz rastlanmamış ender kozalak burçlardandır
Burcunuza göre giyim tercihlerin; Bu burcun kadınlarının en önemli özelliği çok kararsız olmalarıdır. Ne giyeceklerine bir türlü karar veremezler. Parlak ve saten türü kumaşları tercih ederler. Spor giyimin yanı sıra, klasik giyimden de hoşlanırlar. Alışverişte başkalarının tavsiyelerinden çok kolay etkilenirler.
Korkuların; Partner olmadan yalnız kalma korkusu, duygusal ifadeyi aktaramama korkusu.
Sen doğduğunda cumhurbaşkanımız Abdullah Gül
Sen doğduğunda başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN
Doğduğunuz yıl asgari ücret: 608,4 YTL
Doğduğun günün Hürriyet Gazetesi, Time Dergisi, Rolling Stone ilk sayfası :
Doğduğun sene Avusturya-İsviçre'da yapılan Avrupa Kupasını İspanya aldı.Türkiye de tarihinde ilk kez yarı final oynama başarısı göstermiştir.
2007-2008 sezonunun şampiyon takımı Galatasaray, gol kralı Semih Şentürk (Fenerbahçe) 17 gol


sizde öğrenmek isterseniz burada....

sağlıkla sevgiyle kalın

13 Kasım 2009 Cuma

11 Kasım 2009 Çarşamba

Bu aralar...


dönüyor kafamda sözcükler...durakalıyorum kalabalıklarda...garip geliyor bazı dünyalıklar, bazı ben saçma kalıyorum...polyanna oluyorum aniden...birbirine değmeyen uçsuz bucaksız binlerce kelimeler dolanıyor ya keyfince...tadım yok bu ara...
ayşe kız da bana bakakalıyor çokca..." annecim gel otur" dior dili döndükçe..sonra kocamanından sarılıyor ya bitiveriyor tüm kelimeler...herşeyim o aslında...ah bir büyüse de dostum olsa diyorum bakışmalarımızda...can dostum sırdaşım hayat arkadaşım olsa diyorum hemencecik...biliyorum o beni bilior...hiç birşeyle sınırlamıyor beni...kimse gibi değil o....kafasında ön yargılar oluşturup ta onunla sıfatlandırmıyor hiç değilse...kendi dünyası ise minicik...güzel rüyaları sevimli oyuncakları birde kocaman merakı var...sevgiye hayran ve kocaman da yüreği var...istediği sadece sevgi aynı benim gibi....menfaatsiz sıfatsız markasız kendini olduğundan farklı göstermeden sadece sevgi istiyor herşeyden herkesten...bende sevgiye karışık sağlık ve huzur istiyorum Mevlamdan...ailem ile birlik içerisinde güzel bir ömür diliyorum içimden...Allahım tüm sevdiklerimi başımdan eksik etmesin...daha ne isterim....
sevgiyle sağlıkla kalın...

10 Kasım 2009 Salı

Bekliyorum...


bazen durur ya zaman...geçmesini istersin de nazlanır usulca...bekleme moduna aldım hayatımı...neyi bekliorum baharımı?! yoksa beyazlara bürünmüş sokaklarımı?! esasen mutluyum monotonluğumdan...ev iş aile arasında kalakalışlarımla ben huzurluyum hamd olsun....sağlıkla ilgili güzel haberler almayı da ümitle beklerken ben.... şükürdeyim de...yine de insan oğlu kafası karışık biraz biraz sorular çoğalmakta....acabalar....nedenler....ve beklemeler...

ki gönülden inanıyorum herşey güzel olacak İnşallah...dualarım hep böyle....herkes sağlıkla kalsın....huzurla dolsun....birlik beraberlik içerisinde kimse sevdiklerinden ayrılmasın...zor düşünmesi bile zor...ne kadar belli etmesemde saklasamda kendimden...bekliyorum heyecanla İnşallah güzellikle sağlıkla hayırla gelecek haberi....Dilerim ki...tanımasak ta bilmesek görmesek bile birbirimize dualar edelim...herşey için....herkes için....sevgiyle sağlıkla mutlu kalın....

9 Kasım 2009 Pazartesi

Mim :))))

Canım arkadaşım Eylemcim beni mimlemiş....zaman geçti ama hazır müsaitken yazayım dedim...biraz aceleye geldim ama ben seviorum bu mim işini yahu.....

1.Dolabını açtığında hangi renkler daha fazla?
Özellikle doğumdan sonra uzun bir süre hep siyah giydim…çok severim siyahı hem örtücüdür hem de asil…siyahın her şekli mevcut bende J))

2.Alışverişe gittiğinde hangi mağazaya uğramazsan olmaz?
Genelde kendime alışveriş yaptığımda çok kararsızımdır…kolay yakıştırmam bi şeyi kendime yakıştırdıysam da alırım zaten…bazen aldıklarımı da hemen giymeyip aylar sonra giyerim…mango zara koton adil ışık ekol colins her gittiğimde uğradığım ancak çoğu zaman kararsız kaldığım yerlerdir….biliorum sorun bende….
Ama gel görki kızım için öyle değil…çok mutlu oluyorum kızım için alışverişlerde…hem o kadar kolay karar veriorum ki sormayın…bu eşim içinde geçerli…en çok mother care zara next chicco premamon lcw mutlaka uğrarım ve uzun sürede gezerim heheee….

3.Kendini rahat hissettiğin giyim tarzı?
ben çok rahat olmalıyım… kot ve tişört bir de spor ayakkabı oh ne rahat

4.Kesinlikle seksi diyebileceğin şeyler?
kesinlikle kırmızı ve siyah…birde dar bir elbisede olursa…ha birde dantelli olan her kıyafet….

5.Asla giymem dediğin kıyafetler?
çok renkli karışık şeyler pek giymem…sade olmalı…şöle şıngır şıngır bir şeyi asla giyemem cok zorda kalmadıysam….dar pantolonda sevmem….sarı ve benzeri renklerden de hoşlanmam….

6.Fiyatları gereği ulaşılması zor yabancı markalardan en beğendiğin?
öyle bir markam yok ama zor beğenen ve kararsız biri olduğumdan yeterki beğeneyim alırım bir şekilde….

7.En fazla yatırım yaptığın sektör?benim cimcime kızıma çokça yatırım yapıyorum da bakalım sektör ne yönde ilerliycek….:)

8."Kitap, film, spor" hangisini diğerlerinden daha çok yapıyorsun?
hiç birini yapamıyorum maalesef….şöle ki…kitap ayşenin kitaplarıyla sınırlı kalıyor…film ise çizgi filme dönüştü mesela sünger bobsuz olmaz değilmi…Spor da ev işleri ve ayşe kovalamaca ve saklambaçtan ibaret….

9.Dışarıdayken yemek yemeği en çok tercih ettiğin yerler?
burger king, Zeynel, tadım pizza, v.s…

10.Bloğuna Neden Bu İsmi Verdin:?kızımı ve onunla yaşanılan o varken yaşanılan her şeyi anısı kalsın dediğimden en uygunu onun ismi diye düşündüm…

11.Bloğuna Yazarken Star Tribiyle Olmazsa Olmazın Varmı?
evdeysem ayşem uyumalı yada iş yerinde ise müdür burada olmamalı en önemlisi işlerimi bitirmiş olmalıyım…( star tribi değilde gerekliliği oldu ya neyse) he birde yanında sıcak bişeyler ile tatlı bişiyler olsa hiç fena olmazdı…

12.En Son Satın Aldığın Garip Şey Nedir:?
yok ya düşündüm düşündüm bulamadım yahu…en son ayşeye telefon aldım garip değil ama…

13.Şeker Gibi Olduğum Anlar??
ayşem keyifliyse yemeğini de yediyse...ayşem uyuduysa bende bir kahve aldımsa elime uzandımsa tv karşısına değmeyin keyfime….

14.Arkadaşım Artık Sormayın Dediğin Şeyler:
u kız size hiç benzemiyor neden???niye acaba??? Şey mi acaba??? Gibi salakça cahilce sorular….

15.Aynaya Baktığında Gördüğün Şey:
yorulmuş…uykusuz…hep yapması gereken işleri olan ve işleri biterse kendiyle ilgilenecek olan ama bunu hep son dakikalarda uykusundan çalarak yapabilen yorgun ama dünyanın en mutlu annesi….

16.Kendini Okutan Bloglar:
içten olan…belki sıkıntısını belki mutluluğunu anılarını yavrusuna sevgisini anlatan günlük hayattan bahseden ve elbette içinde foto da varsa daha ne olsun…

17.Bu Blog Sahibesiyle Karşılaşabileceğin Yerler :
yazın tüm bahçeli mekanlar ile ahlatlıbel…incek tarafları…bir de mogan …eee havalar soğudu alışveriş merkezleri v.s.

evet geldik sonuna…sıra sizde....

can kızlar güzel anneler
* Yasemin
*Göksun
*Elif
*Başak
*Lal

hadi bakalım sıra sizde tabi daha önce mimlenmediyseniz...sevgiyle mutlu kalın...

5 Kasım 2009 Perşembe

...İş (te) Ayşem....


Ayşem ayşem benim güzel ayşem....dün beraber işe geldik seninle...tırsarak getirmiş olsamda benim için büyük keyifti...kızımdan ayrılarak gediğim bu yerlerde kızımın burada olması çok güzeldi...sanki pıtı pıtı ayak seslerin yükseliyor koridordan... bir o yana bir bu yana kaçışların benim arkandan koşturmalarımda cabası....her gören çok sevdi seni Maşallah diyerek....zorla sevdiriyorsun ya kendini...bilerek konuşmadın kimseyle...sonrasında mızır mızır sesler çıkardın ya seni gidi seni....ya durmazsa huysuzlanırsa diyerek gelmiştik ama keyifle zamanın nasıl geçtiğini anlamadık....eline verilen tüm şekerlemelerle öyle mutluydun ki almaya kıyamadım...bir endişemde şu grip olayı...İnşallah bişiycik olmamıştır kuzum sana....elimden geldi aklımın yettiğince titizleniyorum da sonu sağlık olsun İnşallah.....
ayrıca Esra Göksun ve Sıdıka teyzelerimize de kocaman teşekkürler özel ve güzel ilgilerinden dolayı...herşey gönlünüzce olsun kızlar kızlar sağolun....

canım yavrum benim...iyi ki varsın....iyi ki benim yavrumsun...Allahım hiç bir anneyi yavrusundan ayırmasın bağışlasın İnşallah....( küçücük bir anı ama kayıt olsun istedim.)

sevgiyle mutlu kalın...
not:bu arada sevgili Eylem beni Mimlemiş...sağol canım arkadaşım...ilk fırsatta cevaplayacağım...